Loading...

پیگیری سفارش

سبد خرید : 0 محصول
سبد خالی است

انواع ریش تراش بر اساس نوع تیغه آن

انواع ریش تراش بر اساس نوع تیغه آن

انواع ریش تراش بر اساس نوع تیغه‌ی آن
ماشین ریش تراش دوار
ماشین ریش تراش فویلی
کارهایی که برای یک اصلاح خوب بایستی انجام دهید
بهترین مارک های ریش تراش

انواع ریش تراش بر اساس نوع تیغه‌ی آن
ماشین ریش تراش دوار
ماشین ریش تراش فویلی
کارهایی که برای یک اصلاح خوب بایستی انجام دهید
بهترین مارک های ریش تراش

قیمت ریش تراش

انواع ریش تراش بر اساس نوع تیغه‌ی آن


عموما ریش تراش‌ها دارای دو نوع تیغه‌ی برش دوار و فویلی (ورقه‌ای) هستند که هر کدام از این دو نوع طرافداران مخصوص به خود را دارند. مکانیزم عملکرد این دو نوع با هم متفاوت است که در تصمیم گیری برای خرید این دستگاه بسیار مهم خواهد بود.

ماشین ریش تراش دوار


ماشین‌های ریش تراش با مکانیزم تیغه‌های دوار با برخورداری از تیغه‌هایی دایره‌ای شکل و انعطاف‌پذیر، تجربه اصلاحی تمیز و عالی را برای شما رقم می‌زنند. این نوع از ریش تراش‌ها را می‌توان به راحتی روی پوست حرکت داد. همچنین این مدل، به کاربر این امکان را می دهد که در تمامی جهت‌‌ها صورت خود را اصلاح کند. موتور این نوع از ریش تراش صدای کمتری نسبت به مدل‌های فویلی دارد که با سهولت به اصلاح موهای بلند می‌پردازد. ماشین‌های دوار به وسیله‌ تیغه‌ی خود موها را بلند کرده و آن را می‌تراشند. این ماشین‌ها برای کسانی که مایل به اصلاح هر روزه‌ی صورت خود نیستند یا برای کسانی که دارای موهایی با ضخامت زیاد هستند مناسب است.

ماشین ریش تراش دوار 

مزایا :

سری قابل انعطاف
قابلیت اصلاح مو با ضخامت زیاد
دسترسی به تمامی نقاط صورت
صدای کمتر نسبت به مدل فویلی


معایب:

برای پوست های حساس مناسب نیست
وزن زیاد نست به مدل فویلی
ماشین ریش تراش فویلی
ماشین های ریش تراش فویلی از تیغه های نوسانی در پشت ورقه‌های فلزی سوراخ مانند استفاده می‌کنند. قسمت فویلی، مو را بلند کرده و آن را به سمت تیغ هدایت می‌کند تا یک اصلاح تمیز حاصل شود. ماشین‌های اصلاح فویلی معمولا با سه یا چهار تیغه فروخته می‌شوند. وجود تیغه‌های متعدد به مصرف کننده این اجازه را می‌دهد که یک اصلاح تمیز و سریع داشته باشد. برخی از ریش تراش‌های فویلی شامل یک سر فنری انعطاف پذیر هستند تا در زمان های مختلف فشار متناسب ایجاد شود. این نوع از ریش تراش یک اصلاح تمیز را ارائه می‌کند، اما اغلب دارای موتور با صدای بلند است و برای کوتاه کردن موهای بلند مشکل دارد.

ماشین ریش تراش فویلی

مزایا:

وجود تیغه‌های متعدد
وزن سبک دستگاه


معایب:

صدای زیاد موتور دستگاه
برای اصلاح موهای بلند مناسب نیست
هنگام خرید ریش تراش باید به چه ویژگی هایی توجه کرد


میزان کوتاهی مو: بعضی از ماشین‌های ریش تراش فقط حالت خط انداختن به ریش را دارند؛ به این معنی که لازم است از ابزار دیگری برای تکمیل نظافت استفاده شود. ممکن است شما مجبور باشید هزینه بیشتری را برای خرید ریش‌تراش پرداخت کنید ولی همین ریش‌تراش باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد، چون دیگر مجبور نخواهید بود که روند را متوقف کرده و منتظر بمانید تا از یک ابزار جداگانه‌ برای تکمیل کار استفاده کنید تا کار روزانه خود را به پایان برسانید.

قابلیت استفاده با سیم: ممکن است در زمان استفاده از ماشین ریش تراش شارژ دستگاه شما به اتمام رسیده و اصلاح شما نیمه کاره باقی بماند بنابرین قابلیت استفاده از دستگاه با سیم یکی از ویژگی های مهم ریش تراش ها به حساب می‌آید.

شانه‌های مو:اگر مایل هستید که موهای صورت شما حفظ شود اما مایل هستید به شکل خاصی ریش‌ خود را مرتب یا کوتاه کنید به دنبال دستگاهی باشید که از قرارگیری شانه‌ با درجه‌های مختلف پشتیبانی کرده یا بصورت داخلی از این قابلیت برخوردار باشد.

ضد آب بودن دستگاه: در برخی از ماشین‌های ریش تراش، در کنار اصلاح خشک صورت، این امکان نیز وجود دارد که شما از ژل یا فوم برای اصلاح صورت خود استفاده کنید یا اینکه دستگاه را داخل حمام برده و در حالت خیس از آن استفاده نمایید. دستگاه‌هایی که قابلیت استفاده با فوم را دارا هستند بهترین گزینه برای افراد با پوست حساس خواهد بود. همیشه دستورالعمل‌ها را قبل از استفاده در حالت استفاده‌ی مرطوب بخوانید، چون همه ریش تراش‌ها را نمی‌توان به این صورت استفاده کرد.

ریش تراش های دارای نوار سرد: برخی از ریش تراش‌ها دارای یک نوار سرد الکتریکی هستند، این ویژگی از ایجاد جوش و حساسیت پوستی جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود پوست صورت شفافیت خود را حفظ کند.

میزان نگهداری شارژ: شاید این ویژگی در نگاه اول زیاد مهم به نظر نرسد اما ممکن است نبود آن پس از خرید دستگاه، مدام شما را دچار مشکل کند. امروزه مدل‌های پیشرفته ریش تراش که روانه بازار می‌شوند بر سر میزان نگهداری شارژ رقابت می کنند ولی بایستی توجه داشت که در کنار این ویژگی، شارژ سریع دستگاه نیز امکان‌پذیر باشد که در ادامه آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نمایش میزان شارژ : بعضی ازماشین‌های ریش‌تراش‌ پیشرفته برقی دارای صفحه نمایش شمارش معکوس دیجیتالی هستند که نشان دهنده میزان شارژ دستگاه قبل از شارژ مجدد است. گروهی از ریش تراش‌ها دارای چراغ‌های سبز و قرمزی هستند که نشان می‌دهند چه زمانی ریش‌ تراش شما به صورت کامل شارژ شده است.

چراغ سبز : نشان دهنده‌ی این است که دستگاه به صورت کامل شارژ شده و آماده‌ی استفاده است.


چراغ قرمز : نشان می‌دهد که دستگاه به طور کامل شارژ نشده است.


شارژ سریع دستگاه: برخی از ماشین‌های ریش تراش بی‌سیم دارای قابلیت شارژ سریع هستند، شما می‌توانید دستگاه را در حالت شارژ قرار داده و پس از حمام صورت خود را اصلاح کنید.

سهولت تمیز کردن:بیشتر ریش تراش‌ها یک بُرس کوچک دارند که برای تمیز کردن تیغه‌ی ریش تراش مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مدل‌ها را می‌توان با آب شست و برخی از آن‌ها یک سیستم تمیز کننده خودکار با مایع بهداشتی دارند.

وجود پایه شستشو: پایه شستشو از امکاناتی است که اخیرا به ریش تراش‌های ضد آب اضافه شده که باعث سهولت در امر تمیز کردن دستگاه می‌شود. شما به کمک این قابلیت می‌توانید سری ریش تراش را داخل پایه شستشو قرار داده و بدون هیچ دردسری دستگاه را تمیز نمایید.

اصلاح خط ریش و موهای بلند: بسیاری از ریش تراش‌ها امکان اصلاح خط ریش را فراهم می‌آورند و با استفاده از آن می‌توان، موهای جلوی گوش‌ها یا دیگر موهای بلند را اصلاح کرد.

چه زمانی باید ریش تراش را تمیز کنیم: اکثر ماشین‌های ریش تراش پس از چند بار استفاده نیاز به تمیز شدن دارند و این کار را بایستی ماهی یکبار توسط برس کوچکی که در جعبه‌ی دستگاه قرار دارد یا به وسیله ضربه زدن به انتهای دستگاه، انجام داد.

امروزه مدل‌هایی از ریش تراش وارد بازار شده‌اند که می‌توان آن‌ها را زیر شیر آب یا به کمک پایه شست و شو تمیز کرد آن هم بدون این که مشکلی برای دستگاه ایجاد شود؛ اما بایستی توجه شود که دستگاه خریداری شده این ویژگی را دارد یا خیر.

بسیاری از ماشین‌های ریش‌تراش‌ مدل‌های بالاتر قابلیت تمیز کردن خودکار را نیز دارند و فقط کافی است ریش‌تراش را به برق متصل کرده و مایع تمیزکننده را روی تیغه و کارتریج آن بریزید.

کارهایی که برای یک اصلاح خوب بایستی انجام دهید:

اصلاح را از پوست زیر گلو آغاز کنید. پوست این ناحیه معمولا بسیار حساس است و بهتر است اصلاح را از این ناحیه شروع کنید چرا که تیغه ها در آغاز سردند و بهتر کار میکنند.
پوست خود را سفت بکشید، چون این کار باعث می‌شود که ریش تراش نزدیک به پوست و موهای صورت قرار بگیرد و عمل اصلاح صورت راحت‌تر صورت می‌گیرد.
لب بالایی خود را روی دندان های خود بکشید ، این کار باعث می‌شود تا موهای زیر بینی خود را تمیز اصلاح کنید.
پس از اصلاح از مرطوب کننده استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از افترشیوهایی که خاصیت مرطوب‌کنندگی هم دارند بهره ببرید.
برای این که اصلاح تمیزی داشته باشید تیغه‌ها و فویل ریش تراش را هر ۱۸ ماه یکبار تعویض کنید.

ریش تراش های پیشنهادی ما:

ماشين اصلاح صورت فيليپس مدل HQ6996

ماشين اصلاح صورت فيليپس

ماشين اصلاح صورت فيليپس AT610/14

ماشين اصلاح صورت فيليپس AT610/14

ریش تراش سورکر (surker) مدل KS-8870

ریش تراش سورکر (surker) مدل KS-8870

برندهای پیشنهادی ما :

سورکر

فیلیپس

نظرات

  ارسال نظر

  تنوع ، ارزانی و ارسال رایگان

  logo-samandehi

  evidences-logo

  آمار

  • تعداد کالا: 59
  • بازدید امروز: 172
  • بازدید دیروز: 388
  • بازدید کل: 255356